Projekt roční období

V tomto projektu se soustředíme na posloupnost ročních období, základních pojmů času. Porovnávání jednotky času při různých činnostech. Vyrobíme si přesýpací hodiny. Ptáte se: "Z čeho?" Nechejte se překvapit. Vymodelujeme symboly ročních období. Zahrajeme si na vlaštovky a na medvědy. Naučíme se taneček pro slučníčko. Děti dostanou medaili "BROUČKŮV ROK". Do školky na památku si odnesete plyšového broučka a fotokniha z akce vám přijde do 14 dnů.Určitě neváhejte a přijeďte k nám. Těšíme se na vás.

Motivační básnička - Velikonoce

Velký pátek to je slávy,
beránka si upečte,
cukrového - to dá rozum,
masu pro dnes utečte.

Když Sobota bílá vstane,
je jí plná kuchyně.
Uklizeno všechno máme,
vale prachu i špíně.

Velikonočního zajdu
pozveme si v neděli,
nachystáme krásná vejce
a už je tu Pondělí!

Motivační pohádka - O vrabečkovi

Na paloučku u lesa bydlela se svým tatínkem malá holčička, která se jmenovala Rozárka. Dlouhé tmavé vlasy nosila svázané do culíčků. Vždycky na jaře, když rozkvetly první květinky, ráda běhávala travou a přeskakovala kamínky.

Jednou, když tak cupitala po chodníčku u domečku, zahlédla v trávě malého ptáčka, který smutně volal o pomoc. Vzala ho rychle do dlaní a dívala se, odkud jen mohl asi vypadnout. Nikde ale žádné hnízdo neviděla. Rozhodla se, že se o malého zpěváčka postará. Odnesla si ho do pokojíčku a vystlala mu krabici několika kapesníky. Vůbec nevěděla, jak se o takovou malou pískací drobotinu postarat. Tatínek byl ale myslivec a věděl si dobře rady.

Vysvětlil Rozárce, že společně vrátí ptáčka na místo, kde ho našla, a budou čekat, jestli jej rodiče najdou. Vyprávěl o tom, že ptáčátka někdy vypadnou z hnízda, ale jejich rodiče je pak najdou a dál se o ně starají, i když jsou na zemi. Rozárka se polekala, že malému vrabčákovi ublížila, tím, že jej odnesla domů. Tatínek ji ale ubezpečil, že ptáčci nemají tak dobrý čich jako většina savců a pach lidského mláděte neodhalí.

Jaké bylo pro Rozárku překvapení, když malého vrabečka po nějaké chvíli našla jeho maminka a začala mu nosit krmení. Za několik dní, se malý vrabeček naučil létat a Rozárka mu pak nosila drobečky od snídaně.

Propozice - dopoledne

Ranní skupina začíná v 8:30 hodin. Děti rozdělíme do 4 skupin a každá skupina bude mít svého průvodce představujícího roční období. V 10 hodin se děti sejdou u svačiny a po svačině si vymění průvodce s kterými se vydají na druhou část projektu. Ve 12 hodin je oběd a projekt končí společnou písničkou a předáváním medailí za absolvování.    

Propozice - odpoledne

Odpolední skupina začíná ve 13:00 hodin. Děti rozdělíme do 4 skupin a každá skupina bude mít svého průvodce představujícího roční období. Ve 14:30  hodin se děti sejdou u svačiny a po svačině si vymění průvodce s kterými se vydají na druhou část projektu. V 16:30 je večeře a projekt končí společnou písničkou a předáváním medailí za absolvování.  

Služby

K dispozici máme zázemí pro stravování, toalety, bezpečné prostředí, kvalifikovaný přístup, spolupráci při plnění projektového zadání v rámci šablon. 

Pomůcky

Materiál, který používáme je vyroben v naší společnosti ze surovin splňujících přísné podmínky pro použtí dětmi 0+. Snažíme se v maximální míře snižovat ekologické zatížení přírody.

Kde nás najdete?

Statek Horní dvůr se nachází na jednom z kopců nad lázeňským městem Luhačovice s místním označením Vrběcka a Nad rybníkem. Do centra je to od nás cca 15 minut chůze z kopce a zpátky 30 minut chůze do kopce.

Veškerá civilizace je takřka skrytá. Na dohled je sportovní letiště s klidným provozem. Malá letadla někdy létají takřka nad hlavou. Běžně jsou k vidění zajíci, bažanti, srnky, poštolky.

Je to k nám kousek od:

Zlín 20 km.
Uherský Brod 10 km.
Vizovice 20 km.
Bojkovice 20 km.

Copyright © 2020  | created in zlin by weboo.eu | All rights reserved.